Informacje, ogłoszenia

Zebranie

Zebranie dla rodziców odbędzie się w dniu 01.09.2015 o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych :) Zebrania odbędą się w odpowiednich salach: maluszki – sala na końcu korytarza, młodsze starszaki – sala na piętrze, starszaki – sala obok szatni. Lista dzieci z przydziałem do poszczególnych grup będzie dostępna po 15-tym sierpnia.

Wycieczka

W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki pojadą na wycieczkę do Leśnego grodu w Milówce. Dzięki dofinansowaniu wycieczki przez Miejski Zarząd Oświaty oraz Radę Rodziców koszt wycieczki dla każdego dziecka to 20 złotych :)

Ogród jest zarezerwowany tylko dla naszego przedszkola!

W programie wycieczki: spacer alejkami magicznie kolorowego ogrodu, zwiedzanie minizoo, zajęcia przyrodniczo-plastyczne, zabawa na placu zabaw, pieczenie i zjadanie kiełbasek:) Szczegóły wycieczki: śniadanie dla poszczególnych grup będzie w godzinach: starszaki I – 7:30, maluszki – 7:50, starszaki II – 8:10; wyjazd z przedszkola godz. 8:30. prosimy wyposażyć dzieci w plecaczki z małą wodą mineralną. Obiad podamy dzieciom w Milówce. powrót około godz. 15:30. Pieniążki prosimy wpłacać do 27 maja.

Calineczka

29 maja nasze przedszkolaki wybierają się do Beskidzkiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Calineczka”. Prosimy o wpłacanie 10 zł u nauczycielek grupy. Jest to cena za bilet, rabatowa, w związku z tym nie obowiązuje karta Rodzinka+.

Festyn Rodzinny

Zapraszamy Państwa z całymi rodzinami na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty w ogrodzie przedszkolnym! Podczas festynu odbędzie się także pożegnanie Starszaków idących od września do szkoły :) Z tych okazji nasze przedszkolaki szykują wspaniałe występy artystyczne a my moc atrakcji : Festiwal talentów (zapisy u Pań w grupie), Aukcja różności, Koło niespodzianek, Pyszności z naszej kuchni. Dochód z festynu przeznaczony zostanie m.in. na zakup nowych urządzeń do ogródka przedszkolnego.

Rekrutacja 2015/2016

Przypominamy wszystkim rodzicom dzieci, które zostały przyjęte do naszego przedszkola o podpisywaniu umów :)

Wyniki konkursu

Uwaga! Wyniki konkursu na najpiękniejszą maskę karnawałową:
6 latki
1. Wiktor Stroński P25
2. Natalia Gawlas P54
3. Zosia Pisarek P14

5 latki
1. Nikola Brandys P55
2. Oliwia Konior P24
3. Joanna  Błasiak P31

3-4 latki
1. Zuzanna Banot P25
2. Karolina Łopatecka P25
3. Zuzanna Chmiel P29

Wyróżnienia
najciekawsza technika pracy:
1. Ignaś Rusin P44
2. Antonina Baraś P55

wyróżnienie organizatora
1. Hania Baczyk P27

najciekawszy pomysł
1.Michał Rusin P44

Wszystkim laureatom gratulujemy!

W związku z bardzo dużą ilością zgłoszeń konkursowych zapraszamy przedstawicieli wszystkich przedszkoli biorących udział w konkursie o zgłaszanie się po dyplomy i podziękowania oraz oczywiście po nagrody:-)

Dni otwarte

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami na „Dzień otwarty” w naszym przedszkolu 13-ego marca w godzinach 10-11:30. W programie audycja muzyczna „W poszukiwaniu Pani Wiosny” oraz zwiedzanie przedszkola i zabawy integracyjne z rówieśnikami. Serdecznie zapraszamy!

Konkurs karnawałowy

Wyniki konkursu zostaną podane w czwartek, 26-ego lutego. :)

Prace konkursowe dotarły, mamy nadzieję, wszystkie. Bardzo dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za cudowne maski! W zawiązku z bardzo dużym zainteresowaniem konkursem, prosimy wszystkich zainteresowanych o cierpliwość w oczekiwaniu na wyniki (masek wpłynęło 116 :) ). Wyniki zostaną ogłoszone jak najszybciej. Pojawią się na naszej stronie internetowej, fb, oraz gazetce w przedszkolu. Powodzenia!

Kolejne warsztaty

Tym razem Starszaki wykonywać będą przedmioty z gliny. Warsztaty poprowadzi Pani Ula Szczutowska :) W grupie marynarzy w piątek 20-ego lutego o godz. 10:00, natomiast w grupie Witaminek tydzień później 27-ego lutego, również o 10:00.

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2015/2016

Od 9-ego marca 2015 roku rusza rekrutacja do przedszkoli. Wszelkie informacje na temat rekrutacji (kryteria, terminy, zasady postępowania) dostępne sa na stronie Miejskiego Zarządu Oświaty.

Warsztaty z bibułkarstwa

Dzieci z naszego przedszkola będą miały okazje uczestniczyć w zajęciach z bibułkarstwa. W poniedziałek 09.02.2015 będą powstawać piękne stokrotki oraz cudowne krokusy :)

Dzień Babci i Dziadka

Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie oraz wszystkich Dziadków na spotkania z okazji ich święta. nasze przedszkolaki przygotowały piękne przedstawienia :)

22.01.2015 – grupa Marynarze
23.01.2015 – grupa Cichy Gaj

26.01.2015 – grupa Witaminki

Wszystkie występy rozpoczną się o godzinie 15:00.

Zapraszamy!

Bal karnawałowy

Informujemy, że w naszym przedszkolu odbędzie się bal przebierańców! W piątek 16-ego stycznia w godzinach 9:30 – 11:30 zapraszamy do sali starszaków Witaminek wszystkie księżniczki, spider-manów, batmanów, myszki mickey, motylki, biedroneczki, roboty rycerzy oraz każdego naszego przebranego przedszkolaka! Oczywiście zaproszone są również wszystkie dzieci, które w tym dniu przebiorą się za super przedszkolaków 😉 Zapraszamy, dobra zabawa – gwarantowana!

Zajęcia otwarte w grupie marynarzy

Zajęcia otwarte odbędą się w poniedziałek 8-go grudnia o godzinie 15:30. Wszystkich chętnych rodziców zapraszamy! :)

Kiermasz Świąteczny

W dniach 17-19.12.2014 w naszym przedszkolu odbędzie się kiermasz świąteczny. Zapraszamy wszystkich rodziców, babcie, dziadków, ciocie, wujków oraz zachęcamy do zakupu kartek świątecznych oraz świątecznych upominków robionych przez dzieci, a w piątek pysznych ciast :)

Informacja

Ze względu na niską frekwencję w grupie Marynarzy, zajęcia otwarte zostają przełożone z dnia 27.11. O terminie zajęć poinformujemy wkrótce :)

Kartka z Przedszkolnego Kalendarza

25.11.2014 – OBOWIĄZKOWE zebranie Rady Rodziców o godzinie 15:00

01.12.2014 – Teatrzyk „Nie wszystko złoto, co się świeci

03.12.2014 – Audycja „Mikołaj w przedszkolu”

Zajęcia Otwarte

W czwartek 27-go listopada o godzinie 15:00 w grupie Starszaki I odbędą się zajęcia otwarte dla Rodziców pt „Andrzejki dla Rodziców”.

Marynarze zapraszają swoich rodziców na uczestnictwo w zajęciach – jest to okazja do spędzenia miłego czasu ze swoim dzieckiem, zobaczenia w jaki sposób są prowadzone zajęcia w przedszkolu, a także do zobaczenia w jaki sposób zachowuje się dziecko w przedszkolu oraz jakie ma kontakty ze swoimi rówieśnikami oraz nauczycielkami.

Kartka z Przedszkolnego Kalendarza

12.11.2014 – dyżur Pań z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

17.11.2014 – Lego Świat – wyjście do figloparku

28.11.2014 – BCK – Księżniczka na ziarnku grochu

Zebranie dla Rodziców

W piątek 7-go listopada o 15:30 odbędzie się obowiązkowe zebranie dla rodziców. Bardzo prosimy o obecność co najmniej jednego rodzica. Dziękujemy!

Kartka z Przedszkolnego Kalendarza

21.10.2014 – Grupy starszaków wyruszają na wyprawę szlakiem Bielskich zabytków architektury

23.10.2014 – Teatrzyk „O rybaku i złotej rybce”

24.10.2014 – Audycja muzyczna „Jesienny kufer z muzyką”

27.10.2014 – Będą robione zdjęcia do kalendarza, które można będzie kupić

12.11.2014 – W naszym przedszkolu będziemy gościć Pana Policjanta

19.11.2014 – Filharmonia – Waltornia, czyli róg – Franciszek Schubert

Książkolandia

Od poniedziałku 13 października w naszym przedszkolu rusza Książkolandia. W szatni, zaraz koło schodów na jadalnie, postawiona została mała biblioteczka. Każdy, kto chce, może uzupełnić ją o książki, nie tylko o tematyce dziecięcej. Regulamin korzystania z Książkolandii znajduje się obok regału. Mamy nadzieję, że książki z Książkolandii umilą Państwu czas w domu, a także oczekiwanie na Wasze pociechy w przedszkolu :)

Dzień przedszkolaka na tle ziemniaka

Zapraszamy wszystkich na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która jest połączona z obchodami Dnia ziemniaka w naszym przedszkolu. Pasowanie odbędzie się w dniu 10 października o godzinie 15:30. Zapraszamy do obejrzenia występów wszystkich grup oraz na pyszne ziemniaczki wprost z przedszkolnego ogniska.

Zebranie dla rodziców

Zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się 04 września 2014 r w czwartek o godzinie 16:00. Zebranie odbędzie się w sali starszaków.

Strona przedszkola na Facebooku

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do śledzenia oraz polubienia strony naszego przedszkola. Będą tam umieszczane aktualne zdjęcia z przedszkola, aktualne informacje i ogłoszenia, a także informacje o konkursach :)

Tydzień Energii

W dniach 31.03.2014 – 04.04.2014 w naszym przedszkolu obchodzony będzie tydzień energii. W związku z tym, prowadzone będą zajęcia dotyczące m.in. ekologii, oszczędzania energii, oszczędzania wody, ochrony środowiska. Dzieci będą wykonywać prace „eko”, układać puzzle max. Odbędzie się także spotkanie z przedstawicielem firmy Terma, który wyjaśni dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych oraz przypomni w jaki sposób należy dbać o środowisko. Na podsumowanie zostanie przeprowadzony wewnętrzny konkurs wiedzy o ochronie środowiska oraz wszystkie grupy zaprezentują piosenkę dotyczącą ekologii. Zdjęcia z całego tygodnia będą dostępne w galerii.

Nabór do przedszkoli na rok szkolny 2014/2015

 

Szanowni  Państwo Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym!

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym  przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji. Rodzice muszą również pamiętać o podpisaniu w przedszkolu umowy na kolejny rok szkolny. Umowy podpisywane będą do 25 marca 2014 roku.

Nabór na wolne miejsca w przedszkolach rozpocznie się 3 marca 2014 roku. Kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy lub których rodzice zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2014/2015 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego NABO.System zostanie uruchomiony 3 marca 2014 roku o godz. 9.00. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć kłopoty w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w każdym przedszkolu.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica. Formularz wniosku będzie dostępny do wypełnienia po zalogowaniu się do systemu informatycznego NABO, na stronie internetowej pod adresem: https://bielsko-biala.nabory.pl. Rodzice będą zobowiązani do podania danych zgodnie z formularzem wniosku i wybrania trzech przedszkoli wg preferencji.

Zanim podejmą decyzję, będą mogli zapoznać się z pełną ofertą każdego
przedszkola oraz jego dokładną lokalizacją na mapie. Osobista wizyta
w przedszkolu, ale już tylko tym wybranym jako pierwsze, też będzie potrzebna, aby złożyć wypełniony wniosek wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów.

Szczegółowa procedura postępowania rekrutacyjnego będzie dostępna po zalogowaniu się do systemu w menu „Informacje”. Poniżej, jak również w komunikatach wywieszonych w każdym przedszkolu, opisane zostały ogólne zasady rekrutacji, terminy oraz kryteria brane pod uwagę w tegorocznym postępowaniu rekrutacyjnym.


ZASADY postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli na rok szkolny 2014/2015

 • Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest dla kandydatów w wieku 3-6 lat
  (6-latków urodzonych w drugiej połowie roku), zamieszkałych w Bielsku-Białej, którzy nie uczęszczają jeszcze do przedszkola lub których rodzice zdecydują się na zmianę przedszkola.
 • Kandydaci spoza miasta oraz w wieku 2,5 lat mogą uczestniczyć w rekrutacji uzupełniającej, prowadzonej po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, kiedy pozostaną jeszcze wolne miejsca w przedszkolu.
 • Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest dwuetapowo, w oparciu o kryteria
  o charakterze ustawowym i lokalnym.
 • W każdym przedszkolu obowiązują takie same terminy, dokumenty oraz kryteria wraz z odpowiadającą im wartością punktową.
 • Rodzice mają prawo wybrać 3 przedszkola szeregując je według własnych preferencji. Przed podjęciem decyzji o wyborze przedszkola należy zapoznać się z przedstawianą ofertą. Kolejność zgłoszenia wniosków nie ma znaczenia.
 • Logowanie do systemu i wypełnianie wniosku będzie możliwe od 3 marca 2014 rokuod godz. 9.00 do 23 marca 2014 roku do godz. 00:00.
 • Wypełniony elektronicznie i wydrukowany wniosek należy złożyć tylko
  w przedszkolu, które na wniosku widnieje jak przedszkole pierwszego wyboru.
 • W celu potwierdzenia spełnienia kryteriów do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty i oświadczenia, które będą weryfikowane w przedszkolu pierwszego wyboru.
 • Dokumenty składa się w oryginale, w formie notarialnie poświadczonej kopii albo
  w postaci urzędowo poświadczonego odpisu lub wyciągu z dokumentu lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica.
 • Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
 • W razie wątpliwości, co do prawdziwości okoliczności zawartych w oświadczeniach
  o spełnieniu kryteriów przewodniczący komisji rekrutacyjnej powołanej w każdym przedszkolu może żądać dokumentów potwierdzających te okoliczności lub zwrócić się za pośrednictwem urzędu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, do instytucji publicznych o udzielenie informacji o okolicznościach zawartych
  w oświadczeniach.
 • Przedszkola będą przyjmować i weryfikować wnioski w terminie od 3 marca 2014 roku od godz. 9:00 do 25 marca 2014 roku do godz. 15:00.
 • Wyniki podaje się do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie w widocznym miejscu, w siedzibie przedszkola oraz indywidualnie dla rodzica kandydata na stronie https://bielsko-biala.nabory.pl po zalogowaniu się do systemu za pomocą utworzonego przez siebie, unikatowego loginu i hasła.
 • Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanychwraz z informacją
  o najniższej liczbie punktów, która uprawnia do przyjęcia do przedszkola zostaną udostępnione 31 marca 2014 roku o godz. 15:00.
 • Rodzice kandydatów, którzy zostaną zakwalifikowani do przedszkoli na rok szkolny 2014/2015 mają obowiązek podpisania umowy w przedszkolu. Umowy będą podpisywane w terminie od 1 kwietnia 2014 roku od godz. 9:00 do 17 kwietnia 2014 roku do godz. 15:00.
 • Podpisanie umowy jest warunkiem przyjęcia kandydata do przedszkola.
 • Listy przyjętych i nieprzyjętych wraz z informacją o najniższej liczbie punktów, która uprawnia do przyjęcia do przedszkola oraz liczbie wolnych miejsc, którymi przedszkole jeszcze dysponuje zostaną udostępnione 18 kwietnia 2014 roku o godz. 9:00.
 • Rodzicom przysługuje prawo odwołania się od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do dyrektora przedszkola.

 

 

I ETAP – KRYTERIA OKREŚLONE W USTAWIE O SYSTEMIE OŚWIATY

Kryterium (dokumenty potwierdzające spełnienie kryterium[1])

Wartość kryterium
w punktach[2]

Wielodzietność rodziny kandydata[3] (oświadczenie)

128

Niepełnosprawność kandydata (orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności)

128

Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata (orzeczenie
o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych)

128

Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata (orzeczenie
o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych)

128

Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata (orzeczenie
o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych)

128

Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie[4] (Prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem)

128

Objecie kandydata pieczą zastępczą (dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wpieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej)

128

 

II ETAP – KRYTERIA LOKALNE (samorządowe)

Kryterium (dokumenty potwierdzające spełnienie kryterium [5])

Wartość kryterium
w punktach[6]

Kandydat w roku szkolnym 2014/15 podlega obowiązkowi odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego

64

Do przedszkola uczęszcza rodzeństwo kandydata lub rodzeństwo ubiega się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy

32

Kandydat uczęszcza w roku szkolnym 2013/14 do żłobka miejskiego
w Bielsku-Białej

8

Rodzice kandydata zatrudnieni są w pełnym wymiarze czasu pracy lub studiują w trybie dziennym albo rodzic samotnie wychowujący kandydata zatrudniony jest w pełnym wymiarze czasu pracy lub studiuje w trybie dziennym

4

Kandydat z placówki opiekuńczo – wychowawczej lub kandydat objęty nadzorem kuratorskim

2

Kandydat ze stwierdzoną przez lekarza alergią pokarmową[7]

16

 

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO I UZUPEŁNIAJĄCEGO

ORAZ TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW

Rodzaj czynności

Termin postępowania rekrutacyjnego

Termin postępowania uzupełniającego

rozpoczęcie zakończenie rozpoczęcie zakończenie
Uruchomienie SYSTEMU NABO dla rodziców/opiekunów prawnych kandydatów do przedszkola (logowanie do systemu, zapoznanie się z ofertą przedszkola i procedurą rekrutacji, wypełnianie, drukowanie wniosku)

3 marca godz. 9.00

23 marca godz. 00.00

2 czerwca godz. 9.00

5 czerwca godz. 00.00

Składanie wydrukowanych i podpisanych wniosków wraz
z załącznikami (oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów), weryfikacja
i zatwierdzanie wniosków przez komisję rekrutacyjną

3 marca godz. 9.00

25 marca godz. 15.00

2 czerwca godz. 9.00

6 czerwca godz. 15.00

Ustalanie wyników rekrutacji

25 marca godz. 15.00

31 marca godz. 12.00

6 czerwca godz. 15.00

10 czerwca godz. 12.00

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

31 marca godz. 15.00

10 czerwca godz. 15.00

Zawieranie umów cywilnoprawnych
z przedszkolem oraz składanie na żądanie komisji rekrutacyjnej dodatkowych dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach

1 kwietnia godz. 9.00

17 kwietnia godz. 15.00

11 czerwca godz. 9.00

24 czerwca godz. 15.00

Podanie do publicznej wiadomości listy przyjętych
i nieprzyjętych oraz informacji o liczbie wolnych miejsc, którymi przedszkole jeszcze dysponuje

18 kwietnia godz. 9.00

25 czerwca godz. 9.00

Składanie wniosków do przewodniczącego komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata

19 kwietnia godz. 9.00

25 kwietnia godz. 15.00

26 czerwca godz. 9.00

2 lipca

godz. 15.00

Wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata

Do  5 dni od daty złożenia wniosku o uzasadnienie odmowy  przyjęcia

Złożenie do dyrektora przedszkola odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej

Do 7 dni od otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia

Rozstrzygnięcie odwołania przez dyrektora przedszkola

Do 7 dni od dnia złożenia odwołania


[1] Oryginał, notarialnie poświadczona kopia, odpis, wyciąg z dokumentu lub kopia poświadczona przez rodzica.

[2] Zgodnie z ustawą o systemie oświaty każdemu kryterium przyznaje się jednakową wartość

[3] Wielodzietność rodziny – oznacza rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci.

[4] Samotne wychowywanie dziecka – oznacza wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem.

[5] Kryteria lokalne potwierdzane są oświadczeniem rodzica .

[6] Zgodnie z ustawą o systemie oświaty każdemu kryterium przyznaje się różną wartość.

[7] Dotyczy kandydatów ubiegających się o przyjęcie do Przedszkoli nr 32, 37, 44 realizujących innowację
o charakterze żywieniowym.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.